Aktuality

Pohár Nadějí 2016 - karate

V sobotu 9. 4.2016 se v České Lípě konal 21. ročník Poháru nadějí.  Na závodech bylo 270 závodníků z více než 30 klubů z České republiky. K naší základní sestavě - Kuba, Ondra, Terka, Felix, Viktor, Sam a Lukáš  se přidali nováčci - Lukáš Pilát, Vojta Dian a Šimon Odlas. Startovali jsme ve 20 kategoriích a celkově jsme přivezli 3x bronz a 3x stříbro – takže závody pro nás byly úspěšné.

První se na řadu dostali ti nejmenší, což v našem případě byl Šimon Odlas, který startoval ve 2 kategoriích kata. Zacvičil bez chyby, ale soupeře s mistrovskou katou nepřekonal. Ten se později stal vítězem této kategorie. Jako druhý na řadu přišel Samuel Rataj. První kolo vyhrál, ale bohužel ve druhém už mu došel dech. Další na řadu přišli Lukáš Pilát a Vojta Dian. Byly to jejich první větší závody. Přesto na nich nebyla znát skoro žádná tréma. Oba zacvičili velice dobře, ale na zkušené soupeře nestačili.

Další - v kategorii starší žáci -  nastoupili Viktor  Miller a Kuba Hradský. Viktor vypadl hned v prvním kole. Zato Kuba se dostal až do semifinále. Tady se mu již nedařilo a tak čtvrté místo ve velké konkurenci také není až tak špatné.

Lukáš Odlas to zkusil nejen ve své kategorii dorostenci, ale přihlásil se i do juniorů. Na boj o medaile však nedosáhl.

Tereza Jaňourová startovala v kategoriích juniorky a ženy. V juniorkách vypadla v prvním kole s pozdější vítězkou. Ta ji však vytáhla do repasáže a Terka si uhájila bronz. V ženách se jí vedlo lépe a získala stříbro.

Jako poslední na řadu přišel Ondra Čech, podle ostatních a i podle videa, která jsme natáčeli, bylo vidět, že se od minulých závodů hodně zlepšil. Přesto to na medailové pozice nestačilo.

Po poledni byla na programu byla disciplína kumite - volný zápas.

Viktor Miller si vedl skvěle. Bojoval, co to šlo. Dostal se do semifinále, kde neuspěl. Tak alespoň dobré čtvrté místo. Felix Altenburg si svým rychlým stylem šel po medaili a na bedně mu předali stříbrnou.

Poprvé na závodech v kumite si zasoutěžila i Tereza Jaňourová a její bronz byl velkou odměnou.

Jako poslední se opět na řadu dostal Ondra Čech. Ve finále měl trochu problém - po 9s rozkopl svému soupeři obočí technikou Ura-mawaši-geri. I po napomínání rozhodčím  dosáhl na stříbrnou medaili.

T. @spol.

Zajímají Vás další informace ?

Napište nám vaše dotazy, pečlivě s Vámi vše prokonzultujeme.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Naši partneři

Akademii Kobra Kladno dlouhodobě podporují naši vážení partneři

Město Kladno Středočeský kraj Národní sportovní agentura Dekonta