Aktuality

Samuraj cup 2019 - karate a jiu-jitsu

V sobotu 2. března se do Chodova sjeli bojovníci a příznivci bojových sportů z Čech a Německa na turnaj Samurai Cup 2019. Pro závodníky z Kobry Kladno to byla první soutěž od začátku kalendářního roku. A to soutěž velice úspěšná! Soutěžilo se v disciplínách Jiu-jitsu - Ne waza a Fighting, a Karate - Kata a Fullcontact kumite.

Jako první zasáhli do bojů o medaile Olda Pulec, Timmy Nguyen Thai Son a Vláďa Hout, všichni startovali v disciplíně karate kata. Olda získal bronz v kategorii žáků do 10 let. Podobně i Timmy, také bronz v kat. žáků do 12 let. Vláďa skončil ve finálovém bloku na 4. místě v kat. žáků do 14 let.

Poté se rozjeli zápasové disciplíny Jiu-jitsu Fighting a Ne waza. Tomáš Pipek získal po urputných bojích, kde si sáhl na dno hlavně psychických sil, bronzovou medaili v Ne waza kadetů 10-11 let do 38 kg. A přidal ještě stříbrnou medaili ve fightingu.

Jeho bratr Jakub Pipek vybojoval stříbro v Ne waza kadetů 12-14 let do 55 kg a další stříbro opět ve fightingu.

Martin Svátek startoval ve stejné kategorii fighting juniorů 15-17 let do73 kg jako Tomáš Chvátal. Martin bral bronz a ostřílený Tomáš zlato.

Na to úspěšně navázal Matěj Bratičák, který rozdílem třídy vyhrál kategorii juniorů 15-17 let do 60 kg. Zlato v Ne waza i Fightingu - všechny zápasy ukončil svojí dravostí a zkušeností před limitem.

Posledním, kterým bodoval byl Michal Hevessy v kategorii mužů do 69 kg - Fighting a Ne waza opět 2x zlato. Bezva reprezentace. Co dodat: “Koba je dobrá.“