Sporty > Karate

Karate je bojové umění a bojový sport. Jeho kolébkou je ostrov Okinawa. O rozvoj tohoto stylu se zasloužili Japonci. Vybudováním celosvětové organizace a působením japonských mistrů na všech kontinentech se karate v druhé polovině minulého století zajímavou a přitažlivou formou pro příznivce kontaktních i bezkontaktních bojových sportů a sebeobrany. V tomto sportu se klade důraz na etiketu a kázeň. Žáci si při  tréninku přirozeně zvyšují fyzickou i mentální zdatnost. Karate má vytvořená pravidla pro sportovní soutěže, kterých se zúčastňují i děti od 6 let. V systému výuky karate jsou skryté prvky sebeobrany bez použití zbraně. Název "Karate" znamená v japonštině "prázdná ruka".

Co se naučím?

Používat nohy a paže k sebeobraně a ke sportovním zápasům - kopy a údery s efektivitou, která se vylepšovala několik století. Vaše fyzická kondice půjde strmě nahoru. Ovládnete dvě závodní disciplíny karate - KATA, technická sestava bloků, úderů a kopů a KUMITE - volný zápas.

Mám se bát?

Určitě ne. Než se žák dostane k zápasu, musí projít mnoha měsíci přípravy - naučí se základy technik, pohyb, sebekontrolu a trenér pracuje i na jeho psychologické odolnosti. Na tréninkový zápas musí být karatista vybaven chrániči, aby nedošlo ke zranění.

A co věk?

Začátečnické kurzy jsou vhodné pro děti okolo šestého roku. Mladší zájemci cvičí v tzv. Karate -školce. Jejich trénink je veden dle tak, aby se všeobecně rozvíjeli a karate tvoří jen část programu. Co ti starší? Ano u nás cvičíme i s důchodci. Možná je rovněž domluva individuálních kurzů.

Kdo mě bude učit?

Učit Vás budou certifikovaní trenéři s dlouholetou zkušeností s karate. Vychovali jsme mistry republiky, mistry a vicemistry evropských šampionátů. Trenéři se neustále vzdělávají v nových trendech v karate jako sportu i jeho využití do sebeobrany.

Jak mohu přihlásit své dítě?

Nejjednodušší je, když zavoláte nebo napíšete trenérovi a domluvíte si termín návštěvy tréninku. Veškeré informace vám předá na místě. Info o místě a časech můžete najít v hlavním panelu v sekci "Tréninky". Pokud máte další dotazy, neváhejte nám napsat kliknutím na tlačítko "Více informací". Jednu hodinu máte zdarma. Oblečení - tričko, tepláky.

Seznam tréninků - Karate

Název Začátek Doba trvání Dny v týdnu Tréninková hala
Začátečníci a mírně pokročilí 17:00 50 minut Pondělí a Středa Sportovní hala BIOS
Závodníci a vyspělí 17:50 70 minut Pondělí a Středa Sportovní hala BIOS

Zajímají Vás další informace ?

Napište nám vaše dotazy, pečlivě s Vámi vše prokonzultujeme.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Naši partneři

Akademii Kobra Kladno dlouhodobě podporují naši vážení partneři

Město Kladno Středočeský kraj Národní sportovní agentura Dekonta