Sporty > Kickbox

Kickbox je bojový sport, který propojuje východní a západní bojové umění. Zápas probíhá pouze ve stoji. Kickbox je možné cvičit jako sport, stejně tak kondičně pro zlepšení zdravotního stavu a celkové pohody. Studie ukazují, že kickbox je v porovnání s ostatními sporty jeden z nejefektivnějších pro kalorický výdaj, tudíž i pro hubnutí.

Co se zde naučím?

Zlepšíte si motoriku celého těla, naučíte se technicky správně provést údery a kopy. Kick je také ideální forma pro efektivní obranu. Tréninky svou náročností odpovídají věku a technické úrovni kickboxera. Po několika měsících pravidelné docházky si můžete být jisti, že se vaše fyzička razantně zlepší a vaše tělo se více protáhne a uvolní.

Mám se bát?

Rozhodně ne. Ze začátku si vše protrénujete tzv. "do vzduchu" a poté do odrážecích bloků a boxpytlů. Pokud budete mít zájem, můžete si vyzkoušet i zápas proti pasivnímu soupeři, ale rozhodně vás nebude nikdo nutit, pokud o to nebudete stát. Pro ty, kteří by chtěli kick cvičit a mají obavy z kontaktu, jsou tréninky vedené formou kondičních hodin s důrazem na koordinaci, zvýšení rychlosti i vytrvalosti.

Pro jaké věkové kategorie jsou kurzy vhodné?

Kickbox je všeobecně vhodný pro mládež od 8 let. Ti mohou navštívit naše kurzy každé úterý a čtvrtek od 18.00. Máme také kurzy pro dospělé a juniory - tréninky jsou každé úterý a čtvrtek od 18.50. Trénujeme ve sportovní hale BIOS, Hokejových legend 3368 v areálu zimního stadionu Kladno.

Kdo mě bude učit?

Učit Vás budou certifikovaní trenéři. Někteří i v současné době ještě závodí. Mají mezinárodními úspěchy jak z pozice závodníka, tak z pozice trenéra. Pod jejich rukama prošli sportovci, kteří se umístili na nejvyšších pozicích na závodech evropské i světové úrovně. Rovněž se jedná o trenéry, kteří vám mohou poradit, pokud chcete zlepšit svou fyzičku nebo snížit svou váhu.

Jak mohu přihlásit své dítě?

Zavoláte nebo napíšete trenérovi a domluvíte si termín návštěvy tréninku. Jednu hodinu máte zdarma. Veškeré informace vám předá na místě. Info o místě a časech můžete najít v hlavním panelu v sekci "Tréninky". Pokud máte další dotazy, neváhejte nám napsat kliknutím na tlačítko "Více informací". Oblečení - tričko a volné tepláky nebo kraťasy.

Seznam tréninků - Kickbox

Název Začátek Doba trvání Dny v týdnu Tréninková hala
Mládež do 13 let 18:00 50 minut Úterý a Čtvrtek Sportovní hala BIOS
Dospělí a starší mládež 18:50 70 minut Úterý a Čtvrtek Sportovní hala BIOS

Zajímají Vás další informace ?

Napište nám vaše dotazy, pečlivě s Vámi vše prokonzultujeme.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Naši partneři

Akademii Kobra Kladno dlouhodobě podporují naši vážení partneři

Město Kladno Středočeský kraj Národní sportovní agentura Dekonta