Sporty > Sebeobrana – Street Defence System (SDS)

Sebeobranná situace je taková situace, v níž je obránce z důvodů společensky a eticky závažných oprávněn použít k jejímu řešení krajních forem násilí, tedy taková, v níž jde obránci o zdraví nebo život jeho, případně dalších osob.

Pokud dokážeme identifikovat typ konfliktu rychle, je pravděpodobnější že bude naše obrana dostatečná, úspěšná a v neposlední řadě i adekvátní záměrům útočníka. Umění sebeobrany v podstatě spočívá v tom, že dokážeme v dané situaci využít náš potenciál k eliminaci útoku. A to je také základem při výuce STREET DEFENCE SYSTEM - SDS.

Současná odborná literatura zabývající se sebeobranou má s většinou tzv. trenérů sebeobrany jeden společný fakt. Akce, které doporučuje pro řešení simulovaných konfliktních situací, jsou zdlouhavé a ve většině případů neúčinné. Čas, který má napadený k uskutečnění doporučovaných akcí, k tomu nestačí. SD System je založen na využití reflexních pohybů člověka a vychází z přirozených pohybů. Využívá modelové situace a uplatňuje psychickou průpravu.

Co se naučím?

Adekvátní obranu. Základem pro fyzickou přípravu je naučit se používat nohy, paže a tělo - tedy úhyby, kopy, údery. Vyučuje se i mentální příprava na neočekávané akce.

Mám se bát?

Street defence systém byl vypracovám tak, aby se jej mohli učit již děti od 6 let. Každá věková skupina od žáků až po dospělé má jinou úroveň přípravy. O to se starají zkušení trenéři, kteří prošli výcvikem u státních složek.

Jak mohu přihlásit své dítě?

Zavolejte nebo napište trenérovi a domluvte si termín návštěvy tréninku. Veškeré informace vám předá na místě. Info o místě a časech můžete najít v hlavním panelu v sekci "Tréninky". Pokud máte další dotazy, neváhejte nám napsat kliknutím na tlačítko "Více informací". Jednu hodinu máte zdarma. Oblečení - tričko, tepláky.

Sebeobrana – Street Defence System (SDS)

Sebeobrana – Street Defence System (SDS)

Seznam tréninků - Sebeobrana – Street Defence System (SDS)

Název Začátek Doba trvání Dny v týdnu Tréninková hala
Junioři a Dospělí 19:00 60 minut Pondělí a Středa Sportovní hala BIOS

Zajímají Vás další informace ?

Napište nám vaše dotazy, pečlivě s Vámi vše prokonzultujeme.

DOZVĚDĚT SE VÍCE

Naši partneři

Akademii Kobra Kladno dlouhodobě podporují naši vážení partneři

Město Kladno Středočeský kraj Národní sportovní agentura Dekonta